Пропонуємо вам придбати засоби для миття посуду, прибирання та прання що є абсолютно натуральними та не шкідливими для здоров'я та навколишнього середовища.
Натуральні засоби для догляду за оселею, що не містять жодних синтетичних компонентів, шкідливих для здоров’я та навколишнього середовища.
Екологічним вважається засіб що пройшов сертифікацію на відповідність вимогам екологічного стандарту. З 2016 року стандарти в Україні, як і в усьому світі мають добровільне застосування. При цьому виробник зобов’язаний дотримуватись вимог національних або міжнародних стандартів, у разі коли він застосовує їх положення згідно зі сферою стандартизації або посилається на них.
Принципи застосування екологічних марковань та декларацій викладені у міжнародному стандарті ISO 14020:2000. Стандарт ISO 14024:1999 є основоположним керівним документом для систем екологічної сертифікації та маркування продукції (програм екологічного маркування І типу). Цей стандарт встановлює вимоги до схеми сертифікації, органу з екологічного маркування (орган з оцінки відповідності), розробка й прийняття екологічних критеріїв оцінювання життєвого циклу товарів і послуг різноманітних категорій.
Обидва стандарти були гармонізовані у 2002-2003 роках до української національної системи стандартизації шляхом тотожного перекладу, що забезпечило можливість впровадження в Україні системи екологічної сертифікації та маркування за схемою згідно з ДСТУ ISO 14024. З наступного року почне діяти оновлена версія ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT).
За період свого становлення та розвитку ця система у 2010 році успішно пройшла міжнародну сертифікацію і отримала міжнародне визнання. Орган з оцінки відповідності має національну акредитацію. Система оперує 52 екологічними стандартами на продукцію різних категорій. Понад 1000 товарів українських виробників сертифікували свою продукцію за схемою згідно з ISO 14024 та отримали право іменуватись «екологічними» і позначатись знаком відповідності екологічним стандартам, що отримав народну назву «Зелений журавлик».
Екологічний стандарт СОУ ОЕМ 08.002.012.065:2016 «Засоби мийні та засоби для чищення. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу» встановлює критерії визначення переваг засобів щодо їх потенційних впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу.
Перша редакція цього стандарту була прийнята в Україні у 2012 році, і вже через декілька років мийні засоби стали однією з провідних категорій продукції по екологічній сертифікації.
Стандарт СОУ ОЕМ 08.002.012.065 поширюється на порошки, гелі, рідини, пасти, бруски, плитки, таблетки, аерозолі тощо, а саме:
а) мийні засоби, призначені для прання, в тому числі в громадських пральнях:
- пральні порошки;
- гелі та рідини для прання;
- мило для прання;
- капсули для прання тощо;
б) мийні засоби, призначені для замочування, полоскання, підкрохмалювання, апретування, пом’якшування, вибілювання виробів з тканин:
- плямовивідники;
- відбілювачі;
- кондиціонери-ополіскувачі тощо;
в) засоби для чищення для твердих поверхонь (поли, стіни, стелі, двері та вікна тощо);
г) засоби для миття посуду та очистки кухонного обладнання (посуд, мийки, крани, плити, печі, посудомийні машини, кухонні комбайни та інші агрегати);
д) засоби для чищення санвузлів (туалети, ванни, кахель, душові кабінки тощо).
Вимоги стандарту адаптовані до вимог актів права ЄС, зокрема:
- Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) № 1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин (REACH);
- Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1272/2008 від 16 грудня 2008 року про класифікацію, маркування та пакування речовин та сумішей (CLP).
В 2016 році стандарт пройшов плановий перегляд зі змінами.
А у вересні 2018 року завершився його позаплановий перегляд пов'язаний з прийняттям оновленої версії стандарту ISO 14024 та необхідністю гармонізації до вимог екологічних критеріїв для присудження екологічного маркування ЄС для мийних засобів згідно Рішення Комісії ЄС 2017/1216 від 23 червня 2017 року.
Основним завданням при впровадженні та подальшому перегляді екологічних критеріїв є:
Подати заяву на екологічну сертифікацію може власник бренду, виробник або представник виробника мийного засобу чи засобу для чищення, який впровадив на своєму підприємстві екологічну політику та план заходів щодо її реалізації, і дотримується вимог природоохоронного законодавства.
Усі засоби, що подаються на сертифікацію повинні мати документальне підтвердження відповідності вимогам Технічного регламенту мийних засобів та технічним умовам виробництва.
Але це тільки початок. Екологічні критерії стандарту встановлюють ряд додаткових до загальноприйнятих норм показників.